Hnutí ANO navrhuje dát seniorům jednorázový bonus ve výši 6 tisíc Kč: Zástupci hnutí hodlají předložit i další návrhy na pomoc lidem

Zástupci opozičního hnutí ANO na tiskové konferenci řekli, jaké kroky by mohly lidem v současné krizové situaci pomoci. Navrhují vyplatit seniorům jednorázový bonus ve výši 6 tisíc Kč. Kromě toho by důležitým krokem bylo zvýšení rodičovského příspěvku o 100 tisíc Kč, tedy až na 400 tisíc Kč. Navrhují i zvýšení příspěvku na mobilitu z 550 na 2000 Kč měsíčně. Plánují předložit tyto návrhy příští týden. Informuje o tom CNN Prima News.

Zástupci hnutí ANO tvrdí, že vláda dostatečně nepomáhá občanům v současné situaci, kdy zdražuje veškeré zboží. Inflace v dubnu dosáhla 14,2 procenta, naposledy byla inflace vyšší už v roce 1993.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) nedávno řekl, že jeho resort do konce tohoto měsíce předloží návrh balíčku opatření. To bylo určeno pro lidi s postižením. Hovořil také o příspěvku na mobilitu a příspěvku na zaměstnávání handicapovaných.

Naposledy se příspěvek na mobilitu zvýšil v roce 2018, nyní činí 550 Kč měsíčně. Opoziční hnutí SPD navrhuje zvýšení příspěvku na 800 Kč, hnutí ANO ale navrhuje zvýšení na 2 tisíce Kč.

Alena Schillerová, Andrej Babiš, Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Zástupci vládní koalice jednají o rodičovském příspěvku, který nyní činí 300 tisíc Kč. Hnutí ANO navrhuje zvýšit tento příspěvek o 100 tisíc Kč.

Důchody budou letos dvakrát mimořádně valorizovány kvůli inflaci. V červnu se průměrný starobní důchod zvýší o 1 017 Kč, v září se zvýší o zhruba 700 Kč.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Hnutí ANO ale navrhuje vyplatit seniorům nad rámec valorizace jednorázový bonus ve výši 6 tisíc Kč. Před dvěma lety seniorům podobný bonus 5 tisíc Kč vyplatila vláda ANO a sociálních demokratů.

PSALI JSME: „PŘEMÝŠLÍME O TOM, JAK OCHRÁNIT NAŠI ZEMI“: FINSKÝ PREZIDENT PODPOŘIL VSTUP ZEMĚ DO NATO A ŘEKL, CO HO K TOMU PŘIMĚLO

PŘIPOMÍNÁME: EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE SE SICE ZLEPŠUJE, ALE MUSÍME BÝT OPATRNÍ: ROMAN PRYMULA ŘEKL, CO JE V TUTO CHVÍLI NUTNÉ SLEDOVAT

Share