Fiala řekl, že zrušení superhrubé mzdy bylo pro lidi výhodné: šéf občanských demokratů uvedl, jak plánuje stabilizovat státní rozpočet

Koalice SPOLU uvedla, jak plánuje stabilizovat státní rozpočet. Bude se údajně jednat o kombinaci podpory růstu a zmenšení výdajů. Prohlásil to šéf občanských demokratů Petr Fiala. Pomoct tomu může digitalizace, která předpokládá zrušení administrativy s vyplňováním různých formulářů. Píše o tom web ČT24.

„Jsem rád, že v pondělí vláda schválila některé dotační programy a rychle přijala některé kroky,“ řekl Fiala s tím, že se v této situaci musí spolupracovat a neplánuje vládu po následcích tornáda kritizovat.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Politik zdůraznil, že vláda musí do budoucna postiženým oblastem pomáhat a nenechávat všechnu odpovědnost na starostech, kteří také většinou byli tornádem zasažení. Rovněž by se podle Fialy měly využit programy EU.

Předsedovi ODS se ale nelíbí, jak kabinet sestavuje státní rozpočet. Pochvaluje si ale zrušení superhrubé mzdy a částka 18 miliard korun na náklady tohoto kroku údajně nehrají velkou roli.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Já jsem přesvědčen, že zrušení superhrubé mzdy byla dobrá věc,“ uvedl Fiala a dodal, že lidé nyní dostávají více peněz v době, kdy stále rostou ceny.

Další návrhem pro stabilizaci státního rozpočtu je snižování výdajů. Fiala věří, že se ročně dá ušetřit až 100 miliard korun. Přispět tomu může snížení počtu úředníků. Většinou se prý jedná o prázdná místa a nikoho osobně se to nedotkne.

Petr Fiala a Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Dále by měla pomoct digitalizace. Díky ní občan jednou předá státu se svým souhlasem osobní údaje a úřady si je budou mezi sebou vyměňovat. Lidé je pak nebudou muset dokola opakovat na papírových formulářích.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Nakonec Fiala reagoval na slova prezidenta Miloše Zemana, který řekl, že nejmenuje k sestavení vlády nejsilnější koalici, ale nejsilnější stranu. Šéf ODS doufá, že hlava státu změní názor, bude se chovat demokraticky a umožní sestavovat vládu koalici, která bude mít 101 hlasů.

V opačném případě opozice bude na Zemana tlačit, aby dodržoval ústavu.

PSALI JSME: „KDYBY DOSTÁVALI PENÍZE ZA TO, ŽE SE NECHAJÍ OČKOVAT, STÁTU SE TO VYPLATÍ“: MILAN KUBEK TVRDÍ, ŽE STÁT BY MĚL LÉPE MOTIVOVAT OBČANY K OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PREMIÉR NEBO ŠÉF PIRÁTSKÉ STRANY : KOMU Z POLITIKŮ PODLE PRŮZKUMU LIDÉ NYNÍ NEJVÍC VĚŘÍ

Share