Dvaasedmdesátiletý muž postavil své ženě dům, který se točí: Nebude se s monotónním pohledem z okna nudit

Dvaasedmdesátiletý Vojin Kusic, obyvatel Bosny a Hercegoviny, postavil za šest let své manželce nezvyklý dům. Rozhodl se potěšit ženu, která si neustále stěžovala na výhled z okna v předchozím domě, píše agentura Reuters.

Dům/ Zdroj: hromadske.ua

Když se Vojin oženil, postavil obyčejný rodinný dům. Jeho manželka ale chtěla, aby okna ložnice směřovala ke slunci. V tomto domě manželé vychovali tři děti.

V průběhu doby si podle muže jeho žena začala stěžovat, že z ložnice nevidí, kdo je přišel navštívit. A musel zbourat zeď mezi dvěma místnostmi, aby se z nich stal nový obývací pokoj.

Dům/ Zdroj: YouTube

Poté se v roce 2015 oženil syn páru, který s nimi žil v rodinném domě. Rodiče se rozhodli dát jeho rodině ložnici v horním patře a sami se přestěhovali do nižšího.

Muž/ Zdroj: YouTube

„Už jsem byl unavený jejími stížnostmi a neustálými opravami rodinného domu, tak jsem řekl: Postavím ti dům, který se bude točit, abys s ním mohla točit, jak chceš,“ říká muž. Trvalo mu to šest let.

Dům/ Zdroj: YouTube

Muž dokázal postavit dům, který se točí sám. Říká, že ho inspirovali srbsko-američtí vynálezci Nikola Tesla a Michail Pupin: ti stejně jako on vyrůstali v chudých rodinách a neměli dobré vzdělání.

Dům/ Zdroj: YouTube

Během stavby byl nucen jít do nemocnice kvůli problémům se srdcem. „Požádal jsem lékaře: dejte mi ještě alespoň rok života, stavím dům a nikdo neví, jak ho dokončit,“ vzpomíná Vojin.

Nyní lze za okny pozorovat výhled do kukuřičných polí, zorané půdy, lesů a řeky.

PSALI JSME: DISNEY POSTAVIL SKUTEČNÝ DŮM MEDVÍDKA PÚ V ANGLICKÉM LESE: JAK VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: DĚTI NEDOKÁZALY ZADRŽET SLZY, KDYŽ VIDĚLY, JAK SE PROMĚNIL DŮM JEJICH MATKY

Share