Celé mládí jsem se starala o nemocnou tchyni, ale ve závěti jsem uvedená nebyla

Dobro se vždy vrací, to je jen řčení. Sama jsem se o tom přesvědčila. Celé mládí jsem se starala o nemocnou tchyni, nikdy jsem příbuzným nic nevyčítala a ona napsala závěť na svou dceru, která jen zřídka za ní chodila na návštěvu.

Žena / Zdroj: superhear.info

Po smrti matky manžela jsem se dozvěděla, že jsme od tchyně dostali jen starou chalupu a zahradu. Nejsem merkantilní, ale je mi to líto. Tchyně se ke mně chovala dobře, pořád mi děkovala za to, že se o ní starat a slíbila, že bez střechy nad hlavou nezůstaneme. Jestli je stará chalupa střecha nad hlavou, tak já tomu v životě vůbec nerozumím.

Žena / Zdroj: superhear.info

Vdala jsem se ve dvaceti. Rodiče jsem neměla, vychovávala jsem se v sirotčinci, a tak jsem si hned oblíbila příbuzné svého manžela. S manželem jsme neměli vlastní bydlení a finanční situace také nebyla zrovna nejlepší. Jsme už přemýšleli o hypotéce. Tchyně bydlela sama ve třípokojovém bytě, ale nějak přitěsňovat jsme jí nechtěli.

Pár / Zdroj: superhear.info

O několik let později tchýně dost ošklivě upadla a zlomila si nohu, ke složité zlomenině se přidala i cukrovka. Museli jsme se k ní nastěhovat, protože bez neustále péče by to nezvládla.

Zpočátku si mysleli, že je to všechno dočasné, ale rehabilitace se prodloužila, každým dnem se stav tchyně zhoršoval. Rodná dcera okamžitě zapomněla na matku, říká, že jí z vůně léků se děl zlé a obecně se bojí nemocných ležících lidí. Měnila jsem tchyni pleny, umývala jsem jí, krmila, dělala gymnastiku, dokonce jsem se naučila dělat injekce. Kvůli péči o tchyni jsem musela odejít z práce.

Péče o starou ženu / Zdroj: superhear.info

Tchyně byla dobrá žena, ale charakter měla s pepřem. Sestra manžela přišla maximálně jednou za měsíc, já v tu chvíli běhala po obchodech, řešila komunální otázky atd.

Jednou však dcera přišla spolu s notářem. Závěť byla připravena rychle, a brzy tchyně už odešla do jiného světa. Jen jsem ztratil dar řeči, když jsem se dozvěděl, že všechny své úspory a majetek tchyně odkázala dceří, a my jsme dostali starou chalupu.

Zahrada / Zdroj: superhear.info

Chalupou se to nazývá s velkou nadsázkou. Jedná se o dům z prken na zahradě, o kterou se už dávno nestaralo. Kdysi tento pozemek dostala tchýně od rodičů, nikdy tam ani nebyla.

Manžel požadoval o zpochybnění závěti, k soudu podal všechny potřebné podklady. Sestra teď žádá, abychom to nedělali, vyhrožuje nám, protože máme všechny důkazy, že jen my jsme se celý život starali o nemocnou tchyni.

Soud / Zdroj: superhear.info

Náš obhájce je přesvědčený, že musíme vyhrát, hlavně se nevzdávat. Není to jednodušší, abych byla upřímný. Neštvou mě tolik peníze a byt, ale naštvalo mě skutečné chováni tchyně k nám.

Žena / Zdroj: superhear.info

PSALI JSME: RYBÁŘI CHYTILI PODIVNÉHO MODRÉHO TVORA: KDYŽ UVIDĚLI JEHO ZUBY, BYLI JEŠTĚ VÍCE PŘEKVAPENI

PŘIPOMÍNÁME: TŘI ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU V LÉTĚ MOHOU OČEKÁVAT NA VELKÝ FINANČNÍ ÚSPĚCH : PATŘÍTE-LI MEZI NĚ I VY

Share