„Doba normálu se blíží mílovými kroky“: Roman Prymula uvedl, kdy se Česko může vrátit k běžnému životu

Odborníci se shodují, že se již brzy Česko může vrátit k normálnímu životu. To znamená, že se v nejbližší době může znovu rozvolnit a povinné testování by mělo být zrušeno. Píše o tom web novinky.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

„Doba normálu se blíží mílovými kroky. Zásadní opatření by se mohla rozvolnit,“ uvedl epidemiolog Roman Prymula s tím, že systém má zvládnout počty nakažených, jako je tomu ve Velké Británii.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Exministr zdravotnictví dodává, že plošné testování je zbytečné a mělo by být zrušené. Rozvolnit by se podle něho mělo již březnu.

Testovat by se měli pouze lidé, kteří mají příznaky onemocnění. Prohlásila to primářka na Bulovce Hana Roháčová, která je také přesvědčená o tom, že by se Češi již brzy měli vrátit do normálu.

Testování na koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Primářka říká, že Česko je dostatečně promořené a proočkované. Kromě toho máme dost léků pro zvládnutí nemoci.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Rozvolnění podporuje i biochemik Zdeněk Hostomský. Může za to prý právě omikron, který vytlačil nebezpečnou deltu.

Imunolog Jiří Šinkora je také přesvědčen o tom, že epidemie tímto končí.

PSALI JSME:„Jdu na další konkurz, aniž bych hrál to, co jsem tu zkoušel minule“: V jakém muzikálu chce hrát Josef Vágner. Jak se cítí po operaci

PSALI JSME: NOVÁ VARIANTA KORONAVIRU: JIŘÍ HOŘEJŠÍ ŘEKL, KDE SE S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ OMIKRONEM NAKAZÍTE

PŘIPOMÍNÁME: HANYCHOVÁ PROZRADILA, KOLIK AKTUÁLNĚ VÁŽÍ A JESTLI JE SE SVOU VÁHOU SPOKOJENÁ: NĚKTEŘÍ FANOUŠCI AGÁTU ZA TO ZKRITIZOVALI

Share