„Chci zastavit válku“: Ukrajinský prezident Zelenskyj prohlásil, že je připraven setkat se s Putinem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že existují dva způsoby, jak ukončit válku. Zejména jde o diplomatický a vojenský způsob.

Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že se chce setkat s ruským prezidentem. Každý psychicky zdravý člověk podle něj vždy volí diplomatickou cestu, i když je to těžké.

V Mariupolu/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Chci zastavit válku a ukončit ji. Existuje diplomatická cesta a vojenská. Každý adekvátní člověk si zvolí diplomatickou cestu, protože ví, že i když je to těžké, může zabránit smrti milionů lidí,“ řekl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: YouTube

Ukrajinský prezident uvedl, že je připraven na osobní setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Poznamenal, že žádný vůdce, ať chce nebo ne, nemá právo zrušit diplomatické řešení války.

V Mariupolu/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Nebojím se setkat se s prezidentem (Vladimirem Putinem). Nemám právo se bát, protože náš lid ukázal, že se ničeho nebojí, snažil se zastavit tanky holýma rukama. Stejně jako ukrajinské ozbrojené síly a Národní garda. Lidé se bojí o své děti. Proto by se normální vůdce neměl bát, když jde o náš stát a nezávislost,“ dodal Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: ZELENSKYJ OZNAČIL DVĚ PODMÍNKY, ZA KTERÝCH UKRAJINA VYSTOUPÍ Z JEDNÁNÍ S RUSKEM: MEZI NIMI JE PROVEDENÍ OKUPANTY PSEUDOREFERENDA

PŘIPOMÍNÁME: GENERÁLNÍ TAJEMNÍK OSN PŘÍŠTÍ TÝDEN POJEDE DO MOSKVY A KYJEVA, SETKÁ SE S PUTINEM A ZELENSKÝM

Share