Česko se znovu potýká se špatným počasím : Silné bouře zastavily provoz vlaků a dálnice D1

Česko znovu zasáhly silné bouřky v noci na středu a doprovázely je kroupy, vítr a přívalové deště. Spadlé stromy způsobily překážky na silnicích a hasiči museli zasahovat na stovkách míst. Zastavila se i dálnice D1 na Vysočině. Informuje o tom web idnes.cz.

V úterý bouřky postupovaly z Německa s nárazy větru 90 až 110 km/hod. Hasiči měli plné ruce práce. „Právě teď řešíme v jednu chvíli na 800 technických pomocí,“ uvedli záchranáři.

Spadlé stromy zastavily i provoz na dálnici D1 na Vysočině. Provoz služby obnovily po půlnoci.

Přestalo na nějakou dobu přijímat letadla i letiště Václava Havla. Několik letadel muselo kroužit mimo bouřku.

Bouře / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kvůli silným dešťům zvedaly se také hladiny řek. Týkalo se to třeba řeky Klabava, Úslava v Prádle či Botič v Praze.

Na Plzeňsku kvůli bouřím bez proudu bylo několik tisíc odběratelů. Nejvíce byly zasaženy Domažlice, Rokycany a Klatovy.

Mnoho popadaných stromů zaznamenaly i na jihu Čech. „Nejvíce zásahů bylo na Českokrumlovsku a Prachaticku, později přibývaly na Českobudějovicku, Písecku a Strakonicku,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. I zde se vyskytly problémy s proudem.

Přes osmdesát výjezdů měli hasiči i ve Středočeském kraji. Nejčastěji se jednalo o popadané stromy.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zastavoval se či omezoval provoz také na železnici. Jednalo se téměř o stovku událostí. Nyní se omezení týkají 35 úseků. Nejvíce na jihu Čech a na Vysočině.

Následně se bouřky posunuly do severovýchodních Čech a západní Moravu. Nárazy větru dosahovaly 90 km/hod.

Do Prahy bouřky dorazily kolem 10 hodiny večer. „Očekáváme, že srážky mohou padat v opravdu krátké době, třeba 30 milimetrů za hodinu,“ uváděli meteorologové.

PSALI JSME: VLÁDA ZAKÁŽE CESTOVÁNÍ DO DALŠÍCH ZEMÍ: OD ČTVRTKA JE ZAKÁZÁNO CESTOVAT Z ČESKA DO RUSKA, PŘÍŠTÍ TÝDEN ZÁKAZ ZAČNE PLATIT I PRO TUNISKO

PŘIPOMÍNÁME: DALIBOR JANDA SE POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI: „TEĎ JE TO POPRVÉ, CO JSEM VYLEZL NA MALÉ PÓDIÁTKO,“ UVEDL ZPĚVÁK A DOKONCE I ZAZPÍVAL

Share