Bezdomovec se přišel najíst do restaurace, ale hned ho vykopli: Pak muž lidem ukázal, jak velkou roli hrají předsudky a vzhled

Nikdy není pozdě napravit chyby, které jste udělali, a změnit se. To se stalo Donu Monterovi, bohatému majiteli řetězce restaurací ve Španělsku.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

V každodenním shonu si muž nevšiml, že se závažná nemoc vyvinula v jeho těle. A když šel k lékařům, už bylo příliš pozdě.

Lékaři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Po celý život učil své zaměstnance, že je třeba prokazovat respekt všem lidem bez rozdílu. A proto se nedávno rozhodl zkontrolovat, jak dobře si jeho zaměstnanci to pamatují.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Don Montero si oblékl jako bezdomovec a šel do své restaurace, aby zjistil, jak budou jeho zaměstnanci zacházet s chudákem. Když přišel do první restaurace a požádal o jídlo, manažer nepoznal svého šéfa, ale také ho vyhodil.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Don Montero byl velmi zarmoucen, že jeho zaměstnanci tak zacházeli s lidmi, kteří měli v životě méně štěstí a kteří potřebovali pomoc.

Jídlo/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Ve druhé restauraci se to opakovalo a pak Don ve stejných hadrech šel do třetí restaurace, kde pracoval jeho přítel, na kterého plánoval převést své podnikání. Způsob, jakým se přítel choval, radikálně změnil rozhodnutí muže.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Tulák se přiblížil k Rociovi a požádal ho, aby daroval nějaké jídlo. Zdvořile odpověděl, ale s žádostí nespěchal a naopak požádal, aby opustil restauraci.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Když Don začal naléhat, Rocio mu řekl, že dal hodně práce na rozvoj řetězce restaurací a na rozdíl od hloupého majitele, který je připraven nakrmit každého žebráka, nebude riskovat reputaci.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Když Don Montero opustil restauraci, nemohl uvěřit svým uším, protože to byla slova jeho přítele, kterému důvěřoval. Zarmoucený podnikatel nedokázal zadržet slzy.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Když dorazil do poslední restaurace, Montero už nevěřil na zázrak, ale překvapivě byl přijat jako obyčejný návštěvník.

Manažer jménem Mateo vyprávěl svůj příběh bezdomovci: o tom, jak sám před rokem potřeboval peníze a práci, putoval po ulicích a majitel restaurace ho nakrmil a nabídl mu práci.

Muž/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Mateo také chtěl někomu pomoct. Toto chování zcela změnilo Donovo rozhodnutí. Shromáždil všechny manažery, ukázal jim, kým ve skutečnosti je, poté je vyhodil a nechal jen laskavého Mateo.

PSALI JSME: ŽENA CHTĚLA UDĚLAT DOBRÝ SKUTEK A OSTŘÍHAT VLASY BEZDOMOVCI: JAKMILE UVIDĚLA, CO MÁ POD OBLEČENÍM, ZAVOLALA ZÁCHRANKU

PŘIPOMÍNÁME: STYLISTA UDĚLAL BEZDOMOVCI NÁDHERNÝ ÚČES: TEĎ ZANEDBANÝ MUŽ VYPADÁ JAKO HOLLYWOODSKÝ HEREC

Share