Jan Blatný trvá na tom, aby lidé i v prázdných ulicích nosili ochranné prostředky dýchacích cest: Ministr zdravotnictví vysvětlil, proč nechce žádné výjimky

Ministr zdravotnictví Jan Blatný prohlásil, že výjimka, která by umožnila nenošení roušky ve vylidněných ulicích není dobrý nápad. Mohlo by to prý snížit efektivitu nařízení. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Nyní proto musíte mít nasazenou aspoň roušku v ulicích, kde nikdo kormě vás není. Šéf resortu to potvrdil před poslanci ve Sněmovně. Dodal však, že člověk samozřejmě nikoho tak nenakazí, ale výjimky z opatření bude špatnou volbou.

„Jakékoliv výjimky v opatření by snižovaly jeho efektivitu, proto je to dočasně nařízeno takto,“ uvedl Blatný během interpelací. Roušku ale nemusí nosit dětí do dvou let či sportovci.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Dle ministra v tomto případě je také jednodušší opatření kontrolovat. Poslanec Vojtěch Munzar je ale přesvědčen, že ochrana dýchacích cest v prázdných ulicích je zbytečná.

Blatný ovšem řekl, že sice s poslancem souhlasí, ale jakékoliv výjimky budou snižovat efektivitu opatření.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Velký ohlas právě mělo video, na kterém strážníci tvrdě zasáhli proti muži, který odmítal nasadit roušku v ulici, kde skoro nikdo nebyl.

Ministr zdůraznil, že opatření je dočasné a platí i v jiných státech.

PSALI JSME: VE SNĚMOVNĚ BY MOHLI ZAČÍT UPLATŇOVAT OPATŘENÍ PROTI POSLANCŮM LUBOMÍRU VOLNÉMU A MARIANU BOJKOVI: PRO TYTO ÚČELY MŮŽE BÝT POUŽITO PLEXISKLO

PŘIPOMÍNÁME: DALŠÍ VAKCÍNA V EU: EVROPSKÁ KOMISE SCHVÁLILA POUŽÍVÁNÍ VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU FIRMY JOHNSON & JOHNSON

Share