Problém vidí v opozici: Premiér Andrej Babiš řekl, proč nemůže jmenovat šéfa BIS

Premiér Andrej Babiš nejmenuje nového ředitele Bezpečnostní informační služby a problém vidí v opozici. Informuje o tom web novinky.cz.

Babiš zdůraznil, že navrhuje, aby Koudelka ve funkci pokračoval i po 15. srpnu a rovněž dodal, že opozice téma silně politizuje.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Právě premiér má právo jmenovat šéfa Bezpečnostní informační služby a v roce 2016 Koudelku jmenoval tehdejší ministerský předseda Bohuslav Sobotka bez jakékoliv konzultace s ostatními koaličními partnery.

Babiš se mimo jiné zmínil, že opozice byla proti jmenování nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, ale jmenování Koudelky podporuje.

Michal Koudelka / Zdroj: Profimedia

Premiérovi situace připadá absurdní hlavně kvůli tomu, že opozice původně chtěla vládu odvolat a tvrdila, že nemá důvěru, ale najednou chce, aby kabinet o něčem rozhodoval.

Poté Babiš řekl, že Koudelka ve vedení BIS dočasně zůstane, ale nedostane pětiletý mandát.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nejvíce se jmenování Koudelky brání prezident Miloš Zeman, který dlouhodobě odmítá jeho povýšení do generálské hodnosti.

PSALI JSME: TÉMĚŘ ČTVRTINA ČECHŮ SE NECHCE NECHAT NAOČKOVAT: ZA ZHRUBA PŮL ROKU SE VŠAK POČET SKEPTIKŮ SNÍŽIL O 10 PROCENT

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ SE VYJÁDŘIL K SITUACI KOLEM ODPŮRCŮ OČKOVÁNÍ, KE KTERÉ DOŠLO BĚHEM JEHO AUTOGRAMIÁDY: „MRZÍ MĚ, ŽE JSEM TO NEMOHL DOKONČIT“

Share