Putin cynicky odpověděl na obvinění z invaze na Ukrajinu: Podle OSN souhlasí, aby se organizace zapojila do evakuace z Mariupolu

Ruský prezident souhlasil s účastí na evakuaci civilistů z Mariupolu představitelů Organizace spojených národů a Mezinárodního výboru Červeného kříže. Informoval o tom oficiální web OSN.

Putin a generální tajemník António Guterres/ Zdroj: YouTube

„Během setkání prezident Putin v zásadě souhlasil s účastí OSN a Mezinárodního výboru Červeného kříže na evakuaci civilistů z Azovstalu v Mariupolu,“ stojí v prohlášení.

Generální tajemník António Guterres/ Zdroj: YouTube

Putin podle ruských médií naléhal na OSN a Červený kříž, aby se „podivaly, jak zacházejí s ukrajinskými válečnými zajatci“.

Putin/ Zdroj: YouTube

V reakci na obvinění z invaze na Ukrajinu ruský prezident cynicky prohlásil, že Rusko „spustilo speciální operaci v souladu s Chartou OSN“.

Generální tajemník António Guterres/ Zdroj: YouTube

Putin generálního tajemníka OSN ujistil, že Rusko očekává dosažení dohody s Ukrajinou „diplomatickou cestou“. V Istanbulu se podle něj podařilo dosáhnout průlomu, ale další kroky v tomto směru byly zmařeny kvůli „provokaci v Bučí“.

Putin/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „RUSKÁ INVAZE NA UKRAJINU JE PORUŠENÍM CHARTY OSN“: ŠÉF OSN SE SETKAL S LAVROVEM A VYZVAL K OKAMŽITÉMU UKONČENÍ VÁLKY

PŘIPOMÍNÁME: „TUHLE VÁLKU UŽ PROHRÁL“: POLSKÝ EXPREZIDENT KWASNIEWSKI ŘEKL, ŽE PUTIN ŽIJE V NAPROSTO NESKUTEČNÉM SVĚTĚ A NECHÁPE, CO SE DĚJE

Share