Žena porodila zdravého chlapečka: ale při pohledu na něj se lékaři rozhodli nechat placentu v mamince

V červenci 2014 se američanka Kristen Terlizzi probrala na jednotce intenzivní péče.

Zdroj: findimindi.ru

Je to jen chvíli, co její druhý syn Leo přišel na svět. Šest týdnů předtím lékaři zjistili, že její placenta dospěla se stala součásti dělohy ženy.

Zdroj: findimindi.ru

Jedná se o velmi vzácný stav, který lékaři věří, že vzniká v důsledku strukturálních změn v děloze. Téměř vždy je pozorován u opakovaných porodů, zvláště pokud byl při prvním porodu byl provedený císařský řez.

Zdroj: findimindi.ru

Život Kristen doslova visel na vlásku. Lékaři plánovali odstranit placentu chirurgicky po narození Lea. Když ale lékaři zjistili, že doslova nemohou najít místo, které by nebylo zraněno, rozhodli se pacientku zašít a nechat vše, tak jak to je.

Zdroj: findimindi.ru

Po několika týdnech byla naplánována operace, během níž začalo silně krvácet. Lékařům se podařilo ženu zachránit. K tomu odstranili ženě dělohu, děložní čípek a dokonce i slepé střevo.

Zdroj: findimindi.ru

Krvácení bylo tak silné, že lékaři museli použít 26 porcí krve k transfuzi. Hlavní však je, že Kristen zůstala naživu.

Zdroj: findimindi.ru

Žena nyní žije se svým manželem a dvěma dětmi v Silicon Valley. Pracuje, denně uběhne asi 20 kilometrů a někdejší potíže, jí připomíná jen jizvu na břiše.

Zdroj: findimindi.ru

Mimochodem, případ Kristen je tak zajímavý z hlediska vědy, že později byla dokonce pozvána k účasti na různých lékařských konferencích.

Zdroj: findimindi.ru

PSALI JSME: „BYL TO NEUVĚŘITELNÝ MOMENT“: JEN PÁR MINUT PO PORODU MIMINKO OBJALO SVOJÍ MAMINKU A STALO SE HITEM INTERNETU

PŘIPOMINAME: MANŽELÉ NETUŠILI, ŽE SE MOHOU DOSTAT DO KNIHY REKORDŮ. ŽENA PORODILA DVOJČATA OBROVSKÉ VELIKOSTI

Share