ČHMÚ zveřejnil novou předpověď počasí: Meteorologové uvedli, že Českou republiku znovu zasype sněhem

ČHMÚ na svých webových stránkách zveřejnil novou předpověď počasí. Meteorologové uvedli, že Českou republiku znovu zasype sněhem. V některých oblastech případně více než 7 centimetrů sněhu.

Sníh v České republice/Zdroj: nothernhikes.com

Meteorologové sdíleli, že kvůli sněhové pokrývce mohou být velké problémy v dopravě na neošetřených silnicích. Také kvůli velkému množství sněhu někde mohou padat stromy.

Výstraha platí od 11 do 20 hodin v úterý. Nejvíc sněhu bude padat v Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Meteorologové také doporučuji starším lidem nevycházet ven.

Sníh v České republice/Zdroj: aljazeera.com

Tento týden počasí se bude moc často měnit. Dnes na západě ČR bude sněžit, v ostatních oblastech se očekává jasné a polojasné počasí. Na východě republiky nejnižší noční teploty budou přibližně -18 stupně.

V úterý se poradně oteplí. Na východě minimální noční teploty budou přibližně -8 stupně Celsia. Před den nejvyšší teploty budou na jihozápadě, a to 3 stupně Celsia.

Sníh v České republice/Zdroj: bohemiadventures.com

Ve středu Česko muže očekávat zatažené a oblačné počasí, ale teploty se zvýší. V některých oblastech ČR nejvyšší teploty budou až 7 stupně Celsia. V čtvrtek bude počasí podobné jako ve středu.

Meteorologové uvedli, že v pátek znovu bude sněžit. Česko muže očekávat jenom mokrý sníh, protože denní teploty budou přibližně 3 stupně Celsia. V noci v některých oblastech teploty klesnou do -4 stupně.

Sníh v České republice/Zdroj: bangorni.com

PSALI JSME: CELÉ ČESKO JE VE SNĚHU: KDE ZIMNÍ POČASÍ UDĚLALO NEJVĚTŠÍ PROBLÉMY

PŘIPOMINAME: PRŮMĚR MINIMÁLNÍCH NOČNÍCH TEPLOT BUDE BLÍŽIT MINUS ŠESTI STUPŇŮM: KDY V ČR BUDE NEJCHLADNĚJŠÍ POČASÍ

Share