Evropa je na prahu nové vlny koronaviru: Obavy podle Klugeho budí varianta delta

Ve čtvrtek Světová zdravotnická organizace varovala, že v Evropě může začít nová vlna koronaviru. WHO zdůraznila, že pokles počtu případů koronaviru v regionu už skončil.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: dw.com

„Desetitýdenní pokles případů COVID-19 v 53 zemích evropského regionu WHO se skončil,“ uvedl na tiskové konferenci Hans Kluge, regionální ředitel WHO pro Evropu.

Šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace Hans Kluge/ Zdroj: YouTube

„Minulý týden se počet pacientů zvýšil o 10% kvůli cestování a zmírnění protiepidemických opatření,“ řekl šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace.

Varianta koronaviru/ ilustrační foto/ Zdroj: euractiv.com

Podle Klugeho je nárůst počtu případů způsoben „rychle se vyvíjející situací“, vzhledem k nové variantě delta, kterou WHO v květnu označila za variantu, „která vyvolává obavy“.

Kluge zopakoval, že údaje už ukázaly, že se varianta delta přenáší mezi lidmi mnohem rychleji než varianta alfa.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: marca.com

„Delta předstihuje alfu velmi rychle … a už vede k nárůstu počtu hospitalizací a úmrtí,“ řekl regionální ředitel WHO pro Evropu.

Dodal, že do srpna v evropském regionu bude dominovat varianta delta. Podle něj ale 63 procent lidí stále čeká na svou první dávku vakcíny.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: itv.com

„V evropském regionu WHO nastane nová vlna, pokud nezůstaneme disciplinovaní,“ varoval Kluge a poznamenal, že „vakcíny jsou účinné proti delta variantě. Ne jedna dávka, ale dvě.“

PSALI JSME: WHO NEDOPORUČUJE KOMBINOVAT RŮZNÉ VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU: NEMÁ ÚDAJE O TOM, ZDA JE TO BEZPEČNÉ

PŘIPOMÍNÁME: NOVÁ VLNA ZA ROHEM: NEBEZPEČÍ VARIANTY DELTA MŮŽE PŘINÉST NOVOU VLNU KORONAVIROVÉ PANDEMIE, VARUJE WHO

Share