101letá dvojčata každý týden projíždějí 130 km, aby se mohla vidět

Je známo, že mezi dvojčaty existuje zvláštní, nevysvětlitelné spojení. Stejné to mají Edith Dumbleton a Dorcas Tobin z Anglie. Dokonce po oslavě 101. narozenin, dvojčata jsou připravena jet na návštěvu za každého počasí jen aby se mohla obejmout a prostě být blízko.

Edith Dumbleton a Dorcas Tobin / Zdroj: goodhouse.ru

Edith a Dorcas se narodily 28. června 1920 ve městě Banbury. Otec žen byl inženýr a zemřel, když jim byly jen tři roky. Matka musela vychovávat pět dětí sama. Rodina žila chudě, ale velmi přátelsky, v lásce a vzájemném respektu.

Edith se později provdala za muže jménem Fredrik. Byli manželé více než padesát let a společně vychovali tři děti. Edith přišla o manžela před 15 lety, on zemřel ve věku 89 let. Ani manžel Dorcas se těchto dnů nedožil. Zemřel v 80 letech po třiceti šťastných letech manželství, v němž se narodily dvě děti.

Edith Dumbleton a Dorcas Tobin / Zdroj: goodhouse.ru

Téměř celý život Edith a Dorcas žili vedle sebe, ale před osmi lety, když se Edithin zdravotní stav začal zhoršovat, se přestěhovala k dceři Christine. Žena má velmi slabý zrak, špatně chodí, ale stále každý týden spěchá na schůzku se sestrou.

Dříve k sobě dvojčata jezdila střídavě. Teď je cesta pro Edith čím dál těžší, a tak stále častěji na návštěvu přijíždí její sestra. Každé úterý Dorcas, která žije společně se 71letým bratrem Robertem, jede dvě hodiny do Leominsteru a veze Edith chlebový pudink dle vlastního receptu nebo několik rajčat.

Edith Dumbleton a Dorcas Tobin / Zdroj: goodhouse.ru

A Edith před jejím příjezdem jde do obchodu koupit sestře čokoládovou tyčinku. Když Dorcas není poblíž, její sestra tráví spoustu času na zahradě. Snaží se více pohybovat a hodiny se stará o rostliny.

Narozeniny Edith a Dorcas vždy slavili společně, kromě loňského roku, kdy kvůli karanténě musela být oslava jejich 100. narozenin zrušena. Letos naštěstí nejsou žádná omezení a ženy mohly strávit své narozeniny s rodinou v místní hospodě.

PSALI JSME: LÉKAŘKA SBÍRÁ KVĚTINY NA SVATBÁCH CIZÍCH LIDÍ, ABY JE PAK MOHLA DAROVAT SAMOTNÝM PACIENTŮM

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ 12 LET NENAVŠTĚVOVAL KADEŘNÍKA A NEHOLIL SE: JEHO PŘÍTELKYNĚ ALE Z NĚJ UDĚLALA SKUTEČNÉHO KRASAVCE

Share