„Je to pro mne velmi příjemné poslání“: poradce Hradu Roman Prymula má novou práci a je rád, že se vrací do zdravotnického prostředí

Epidemiolog Roman Prymula se stal šéfem nemocnice v Říčanech u Prahy, která patří skupině Agel. Jedním z jeho úkolů bude výstavba nového pavilonu za přibližně čtvrt miliardy korun. Informaci uvedla mluvčí Agel Radka Miloševská.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Je to pro mne nová profesní etapa a zároveň velmi příjemné poslání,“ řekl Prymula s tím, že se rád vrací do zdravotnického prostředí.

Mimo jiné bude dál zařízení rozvíjet a budovat nový pavilon. Ten by měl být mnohem pohodlnější, než staré budovy, které vlastní město. Dle slov Prymuly ani neodpovídají současným požadavkům.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Zdravotnické zařízení, které povede bývalý ministr zdravotnictví se bude orientovat na nové technologie a hledat adborníky.

Prymula vedl resort několik týdnu na podzim a ministerstvo opustil poté, co byl vyfocen u restaurace, která měla být zavřená kvůli vládním nařízením.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Celkem čtrnáct nemocnic provozuje skupina Agel a také vlastní lékárny, polikliniky či laboratoře. Před 15 léty skupina také začala působit i na Slovensku.

Roman Prymula je rovněž poradcem prezidenta Miloše Zemana.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ SE DOMNÍVÁ, ŽE BY SE MILOŠ ZEMAN MOHL K SITUACI KOLEM VRBĚTIC VYJÁDŘIT DŘÍVE: PREMIÉR UJISTIL, ŽE PREZIDENT PODPORUJE KROKY VLÁDY

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ ŘEKL, KDY BUDOU MÍT ŽÁCI DRUHÉHO STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL PREZENČNÍ VÝUKU: BRZY BUDOU OTEVŘENY I MATEŘSKÉ ŠKOLY

Share