„Je pravda, že inspirací pro změnu zákona jsou zejména ti dva“: Poslanci Volný a Bojko mohou přijít o statisíce korun, pokud nebudou nosit roušky v Parlamentu

Všechny frakce kromě SPD se rozhodly ve Sněmovně zasáhnout proti nezařazeným poslancům Lubomíru Volnému a Marianu Bojkovi, kteří dlouhodobě nenosí roušky v Parlamentu. Zatím jim nikdo nic nemohl udělat. Informuje o tom web novinky.cz.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Strany připraví novou legislativu, která umožní proti poslancům zahájit disciplinární řízení za přestupek, který muže ústavní činitele stát jeden měsíční plat a nově také náhrady.

Hrubý plat poslance je nyní 90800 Kč. Také dostává různé desetitisícové náhrady na dopravu, stravu či reprezentaci.

Marian Bojko / Zdroj: youtube.com

Změny do jednacího řádu mohou být dokonce projednány ve zrychleném řízení, tedy za jeden den.

„Je pravda, že inspirací pro změnu zákona jsou zejména ti dva, kdy nejsme schopni řešit jejich chování,“ prohlásil předseda Sněmovny Radek Vondráček s tím, že nyní je možné přestupek oznámit pouze na hygienickou stanici.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Hlavními autory změn jsou právě Vondráček a šéf frakce Pirátů Jakub Michálek, který právě sedí ve Sněmovně vedle Bojka a Volného. Nyní tito poslance jsou od kolegů rozdělují bariéry z plexiskla za několik desítek tisíc korun.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Novela by se netýkala nejen nošení roušek, ale také ničení majetku Sněmovny či účasti v potyčkách. Mandátový a imunitní výbor bude mít stále možnost trestat poslance za sprosté a urážející výroky sebráním měsíčního platu.

Psali jsme:„Stovky lidí se bavily na náplavce, večer rozehnáli policisté“: V Praze vyšlo rekordní množství lidí. Jak vláda reagovala na nedodržování karantény

PSALI JSME: NEKONEČNÁ TRADICE RODINY HRUŠINSKÝCH: JAK VYPADÁ A ČÍM SE ZABÝVÁ DCERA JANA HRUŠÍNSKÉHO

PŘIPOMÍNÁME: VAKCÍNA ASTRAZENECA MĚNÍ SVÉ JMÉNO: V BERLÍNĚ PŘESTALI OČKOVAT TOUTO VAKCÍNOU LIDI POD ŠEDESÁT LET

Share