Andrej Babiš odpověděl Miloši Zemanovi na jeho výzvu k odvolání Jana Blatného: premiér řekl, že zná názor prezidenta na Jana Blatného, zatím ale žádné ministry měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš řekl, že zatím žádné ministry měnit nehodlá. Nyní má podle něj vláda jiné úkoly. Dodal také, že zná názor prezidenta Miloše Zemana na ministry zdravotnictví a zahraničí. Píše o tom web iROZHLAS.cz

Andrej Babiš řekl novinářům, že zná názor prezidenta na ministry zdravotnictví Jana Blatného a ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman podle něj jen zopakoval, co už dříve řekl. Dodal, že bere na vědomí názor prezidenta, ale zatím nehodlá měnit ministry.

Vláda má nyní další mnohem důležitější úkoly, například očkování, je třeba urychlit očkování v Česku.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Na dodávkách ruské vakcíny Sputnik V se zatím nic nezměnilo a je nutné čekat na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Hlava státu promluvila o Janu Blatném a Ireně Storové, ředitelce Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Přál by si, aby Česko mohlo začít používat ruskou a čínskou vakcínu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj jsou Jan Blatný a Irena Storová zodpovědní za úmrtí lidí na koronavir kvůli tomu, že odmítají schválit pro použití v Česku vakcínu Sputnik V. Řekl to pro Parlamentní listy.

Andrej Babiš řekl, že se k tomu nebude vyjadřovat, protože je to prezidentova myšlenka, kterou se rozhodl vyslovit.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Prezident také uvedl, že pokud se premiér rozhodne, že současný šéf resortu zdravotnictví by měl zůstat ve své funkci, pak to určitě zhorší jejich vztah. Předseda vlády k tomuto výroku novinářům řekl, že se necítí pod žádným tlakem.

Nyní výrobce ruské vakcíny čeká na schválení EMA. Česko zatím téma dodávek vakcíny Sputnik V s výrobcem neprojednávalo.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Čekáme na certifikaci, v tuto chvíli není žádný jiný plán,“ řekl Andrej Babiš.

PSALI JSME: „SÁM NEODSTOUPÍM“: MILOŠI ZEMANOVI BY NEVADILO, KDYBY JAN BLATNÝ REZIGNOVAL, ALE MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ ODMÍTL, ŽE BY SÁM ODSTOUPIL Z FUNKCE

PŘIPOMÍNÁME: JAN KRAUS UPŘÍMNĚ O PANDEMII: „NĚCO SE MI V MOZKU ZMĚNILO“

Share