Aktivistka Greta Thunbergová se objevila na obálce Vogue: Ukázala svého mazlíčka a promluvila o problémech s rodiči

Na obálce čísla slavného módního časopisu se oblevila osmnáctiletá Greta se svým mazlíčkem, islandským koněm Strangurem. Autoři publikace označili Gretu za hlas generace.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

„V posledních třech letech se švédská teenagerka stala nejslavnější aktivistkou na světě a vyzývala světové vůdce, aby zastavili klimatickou krizi, “ uvádí se v příspěvku na sociálních sítích.

„Tři roky si nekupuji oblečení. Pokud něco potřebuji, půjčím si to od známých,“ řekla v rozhovoru Greta.

Greta Thunbergová/ Zdroj: vogue.ua

„Ideální možností by bylo vrátit se do školy, dokončit studium a nestarat se o klima. Dokud ale bude potřeba aktivistů, pravděpodobně budu aktivistkou,“ komentovala svůj výběr Turnbergová.

Greta na fotkách vypadá přirozeně. Je těžké si představit, že kvůli své aktivní pozici byla dvakrát nominována na Nobelovu cenu.

Greta Thunbergová/ Zdroj: vogue.ua

Ekoaktivistka príznává, že je neustále diskriminována: „V jedné vteřině mě ovládají rodiče a údajně nemohu myslet samostatně. V další vteřině jsem považována za zlé manipulativní dítě. Tyto teorie se neshodují.“

Láska ke koním přiměla Gretu studovat tato zvířata. Rodiče tvrdí, že jejich dcera koně dobře zná a může o nich podrobně vyprávět.

Greta Thunbergová/ Zdroj: vogue.ua

„Má fotografickou paměť a neuvěřitelné množství detailů, které o nich věděla, tuto teorii potvrzuje,“ řekl otec aktivistky Svante Thunberové.

PSALI JSME: „JSEM VELMI VDĚČNÁ“: ZNÁMÁ EKOLOGICKÁ AKTIVISTKA GRETA THUNBERGOVÁ DOSTALA PRVNÍ DÁVKU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: POKUD DOJDOU PÍSMENA ŘECKÉ ABECEDY: NOVÉ VARIANTY KORONAVIRU MOHOU BÝT POJMENOVÁNY PO SOUHVĚZDÍCH, UVEDLA WHO

Share