Velké maloobchodní řetězce Walmart, Ikea a Amazon škodí životnímu prostředí: Přeprava jejich zboží po moři je stále dost špinavá

Obří maloobchodníci, včetně Amazonu a Ikea, se zavazovali, že budou ekologičtí, ale přeprava jejich zboží po moři je stále dost špinavá, informuje server The Verge.

Nyní díky nové zprávě ekologické organizace Pacific Environment mohou zákazníci zjistit, jaké znečištění vytvářejí některé z největších maloobchodních společností.

V roce 2019 vyprodukovalo 15 společností téměř tolik emisí jako 1,5 milionu amerických domácností za rok.

Seznam největších znečišťovatelů/ Zdroj: theverge.com

Walmart zaujímá první místo v seznamu znečišťování ovzduší a generuje více emisí skleníkových plynů, než by za rok mohla uhelná elektrárna.

Ikea a Amazon se umístily na 7. a 8. místě. Samsung se umístil na 9. místě a LG na 11. místě.

Dan Rutherford, který řídí programy pro letectví a námořní dopravu v Mezinárodní radě pro čistou dopravu a který se na výzkumu nepodílel, upozornil na to, že data získaná z této studie nejsou jasná a zachycují jen asi 20 procent trhu.

Kontejnerová loď/ Zdroj: YouTube

Výzkum také nebere v úvahu emise ze zpátečních cest lodí po vyložení nákladu. Studie se rovněž omezuje pouze na dopravu do USA.

„Věděli jsme, že musíme něco udělat s přepravou a nemyslím si, že se objevil přesný konsenzus, jak se s tím vypořádat… alespoň musíme říct, že za některé z těchto emisí je zodpovědná IKEA,“ řekla Jennifer Jacquet, docentka environmentálních studií na Newyorské univerzitě. Studie se ale také nezúčastnila.

Znečištění ovzduší/ ilustrační foto/ Zdroj: 5.ua

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZMĚNILO PODMÍNKY PRO VSTUP DO RESTAURACÍ ČI DIVADEL : MNOHO LIDÍ O TOM NEVÍ A RISKUJÍ DOSTAT POKUTY

PŘIPOMÍNÁME: „IGNORUJE ZDRAVÝ ROZUM“: ČÍNA ODMÍTLA VE DRUHÉ FÁZI VYŠETŘOVÁNÍ PŮVODU KORONAVIRU SPOLUPRACOVAT S WHO

Share