Česko chce po Rusku náhradu všech škod za Vrbětice: Moskva se vyjádřila k české žádosti velmi kriticky

Česká republika chce po Rusku plnou náhradu škod způsobených výbuchem ve Vrběticích. Je to 30,5 milionu dolarů. Rusko je tímto prohlášením šokováno. V Moskvě prohlásili, že je to nepřijatelné.

Tento postoj zaujala zejména mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová. Poté ji podpořil předseda Výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy Leonid Slutsky.

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí/ Zdroj: tass.ru

Mluvčí ministerstva zahraničí poznamenala, že Česká republika „s každým novým divokým prohlášením potvrzuje svůj status nepřátelské země vůči Rusku“.

„Nelze pochopit, co se děje v hlavách českých politiků, kteří už měsíce uvažují o tom, jak zhoršovat bilaterální vztahy,“ řekla Zacharovová.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: gordonua.com

Domnívá se, že Česká republika jedná podle principu ruského přísloví „potrestat nevinné, odměnit nezúčastněné“.

Výbuch muničního skladu ve Vrběticích/ ilustrační foto/ Zdroj: focus.ua

Ruský poslanec uvedl, že myšlenka o kompenzaci za Vrbětice je absurdní. Slutsky stejně jako Zacharovová zdůraznil údajné „přetrvávání Prahy v úmyslném zhoršování rusko-českých vztahů“.

Výbuch muničního skladu ve Vrběticích/ ilustrační foto/ Zdroj: bbc.com

PSALI JSME: VLÁDA ZAKÁŽE CESTOVÁNÍ DO DALŠÍCH ZEMÍ: OD ČTVRTKA JE ZAKÁZÁNO CESTOVAT Z ČESKA DO RUSKA, PŘÍŠTÍ TÝDEN ZÁKAZ ZAČNE PLATIT I PRO TUNISKO

PŘIPOMÍNÁME: MERKELOVÁ LITUJE, ŽE SUMMIT NEUČINIL ODVÁŽNĚJŠÍ KROK: LÍDŘI EU SE NESHODLI NA USPOŘÁDÁNÍ SCHŮZKY S RUSKÝM PREZIDENTEM PUTINEM

Share