Za svitu ohňů a zpěvu: Německá armáda se rozloučila s končící kancléřkou Merkelovou

2. prosince se v Berlíně na nádvoří ministerstva obrany uskutečnilo slavnostní loučení s Angelou Merkelovou, která odchází z postu německé kancléřky. Do historie se zapsala jako první žena v čele německé vlády.

Loučení s Merkelovou/ Zdroj: tsn.ua

Slavnostní akce se zúčastnilo asi 200 lidí. V Německu je takový vojenský ceremoniál ozbrojených sil považován za nejvyšší vyznamenání pro státní úředníky.

Loučení s Merkelovou/ Zdroj: tsn.ua

Obřad, který sahá až do 16. století, se koná vždy večer za svitu ohňů a zpěvu. Vše má na starosti důstojník Bundeswehru a za hudební vystoupení odpovídá šéf hudebního sboru.

Loučení s Merkelovou/ Zdroj: tsn.ua

Na ceremoniálu se Angela Merkelová objevila v černém kabátě, tmavě modrých kalhotách, botách na nízkém podpatku a rukavicích. Pak pronesla projev, ve kterém poděkovala všem, kteří pomáhali v boji s pandemií koronaviru.

Angela Merkelová/ Zdroj: tsn.ua

Zajímavé je, že si podle tradice Angela Merkelová mohla vybrat tři hudební kousky, kterými se s ní vojenská kapela rozloučila.

Loučení s Merkelovou/ Zdroj: tsn.ua

Volba Merkelové byla pro mnohé překvapením, protože zvolila píseň Du hast den Farbfilm vergessen (Zapomněl jsi na barevný film).

PSALI JSME: MANŽEL MERKELOVÉ KRITIZOVAL NEOČKOVANÉ NĚMCE: PODLE NĚJ JSOU LÍNÍ

PŘIPOMÍNÁME: NĚMECKÝ DENÍK BILD PROZRADIL VÝŠI DŮCHODU MERKELOVÉ PO ODCHODU Z FUNKCE KANCLÉŘKY

Share