Roman Prymula prozradil, jak dlouho se nebudou konat hromadné akce: Bývalý ministr zdravotnictví doporučil také využit polní nemocnice pro očkování

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula prohlásil, že se v Česku minimálně do června nebudou konat žádné hromadné akce. Doporučil také využit polní nemocnice v Praze a v Brně pro očkování občanů. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„V Letňanech je to místo nanejvýš vhodné, aby tam bylo velké očkovací centrum,“ uvedl epidemiolog s tím, že se do června velké hromadné akce konat nebudou.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

V Brně polní nemocnice je umístěna na okraji Veletrhů Brno a podle mluvčího společnosti se zde mohou klidně najednou konat veletrhy a očkování. Místa je prý na výstavišti dost.

Na očkování se také připravuje polní nemocnice v pražských Letňanech. Prostory se využijí pro vakcinaci, pokud nebudou v lednu přibývat pacienti s covidem.

Roman Prymula / Zdroj: youtube. com

Česko začalo očkovat své občany 27. prosince, kdy dorazila první vakcína. Zatím ji mají pouze čtyři pražské a dvě brněnské nemocnice.

V první řadě očkován bude zdravotnický personál, který je v první linii a následovat budou starší lidé.

Roman Prymula / Zdroj: YouTube

Běžně dostupná vakcína bude až od března. Prymula dokonce předpokládá, že to může být červen. Očkovat se podle plánu ministerstva zdravotnictví bude i v roce 2022.

PSALI JSME:Po vánočních svátků se v Česku zvýšil počet potvrzených případů: Roman Prymula prozradil, jak zareaguje vláda

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PLÁNUJE OČKOVAT I BĚHEM ROKU 2022: RESORT ZVEŘEJNIL HARMONOGRAM A MÁ ZA CÍL NAOČKOVAT VAKCÍNOU PROTI KORONAVIRU BĚHEM KRÁTKÉ DOBY MAXIMÁLNÍ POČET LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR PLAGA SLIBUJE, ŽE PŘÍŠTÍ ROK PRŮMĚRNÝ PLAT UČITELŮ BUDE ČINIT 45 TISÍC KORUN: POPSAL, JAK SE BUDOU VYVÍJET PLATY DALŠÍCH ZAMĚSTNANCŮ VZDĚLÁVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Share