Babybox zachránil život dalšímu dítěti: Několikaměsíční miminko mělo na sobě bílou kombinézu a na hlavě modrý kulich

Babyboxy nadále plní svou velmi užitečnou společenskou funkci. Ve Strakonicích tak ve čtvrtek neznámý člověk odložil malého chlapce. Lékaři oznámili, že chlapcovi je už asi tři měsíce. Informoval o této zprávě zakladatel sítě babyboxů v Čechách Ludvík Hess.

Tříměsíční dítě mělo na sobě bílou teplou kombinézu a na hlavě mělo modrý kulich. Chlapec je zcela zdravý. Nyní je na dětském oddělení v nemocnici.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teď se jmenuje Tomáš, své jméno dostal po řediteli nemocnice ve Strakonicích Tomáši Fialovi. V tomto městě byl babybox založen před 12 lety, v roce 2009.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Poprvé se tam tyto služby využily v roce 2011, tehdy také odložili chlapce, který dostal stejné jméno jako poslední odložené tříměsíční dítě.

Babybox / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Celkem v naší zemi funguje 79 babyboxů. Díky tomu bylo zachráněno životy 217 dětí. První babybox vznikl v Česku před 16 lety.

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ PROMLUVIL O MINIMÁLNÍCH ZMĚNÁCH OPATŘENÍ PŘED VELIKONOCEMI: DLE VLÁDY SITUACE ZŮSTÁVÁ VELMI VÁŽNÁ

PŘIPOMÍNÁME: EXPOSLANEC KALOUSEK JE PŘESVĚDČEN, ŽE BY VLÁDA MĚLA BÝT REKONSTRUOVÁNA: PROMLUVIL TAKÉ O TOM, JAK MUSÍ OPOZIČNÍ STRANY JEDNAT IHNED PO VOLBÁCH

Share