Narodily se v roce 1987 se společnou hlavou: Jak dnes žijí siamská dvojčata, oddělena před 30 lety

Všichni jste viděli siamská dvojčata v televizi nebo na internetu. Jedná se o jednovaječná dvojčata, která mají společné části těla nebo vnitřní orgány v důsledku nesprávného dělení buněk. Tato patologie se vyskytuje jednou za 200 000 narození.

Bohužel polovina z těchto dětí je mrtvá. Jiní trpí fyzickým a morálním utrpením, protože jsou doslova nuceni rozdělit jeden život na dva. Existují však případy, kdy doktoři dokáží oddělit siamská dvojčata a žijí normální život.

To se stalo Viliyi a Vitalyi Tamulyavichute, kteří se narodili v roce 1987 s společnou hlavou. Neurochirurg Ruské akademie věd Alexander Konovalov provedl operaci v roce 1989, která byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů.

Zdroj: poshepky.com

Matka Daiva Tamuliavichute žila v litevském městě Alytus a její těhotenství proběhlo hladce. Žena nedělala ultrazvuk, protože lékaři neviděli potřebu. Mladí rodiče očekávali dvojčata, takže během porodu měla žena císařský řez, který se vyhnul komplikacím.

Lékaři byli šokováni poté, co se dítě narodilo. Novorozené dívky měly nejen pevně propletená těla, ale také jednou hlavičku.

Lékaři Daive hlásili siamská dvojčata teprve poté, co byla
ženě injekčně podána sedativa. Ukázalo se, že dívky jsou kraniopágy – to je nejobtížnější druh siamských dvojčat.

Zdroj: poshepky.com

Viliya a Vitalya byly malé, protože na dvou jejich váha byla jen 3,6 kg. Po porodu byly umístěny do inkubátoru, kde strávily další 4 měsíce. Doma se dívky chovaly jako normální děti, ale jejich hlava byly příčinou bolesti a jejich rodiče se rozhodli vyhledat pomoc.

Ve Vilniusu bylo rodičům řečeno, že těmto dětem může pomoci pouze jeden lékař – profesor Konovalov.

Zdroj: poshepky.com

Hrozné bylo, že dívky měli nejen jednu hlavičku, ale i mozek vyrostly. Proto operace vyžadovala maximální profesionalitu, protože jakákoli chyba může ochudit děti o normální fungování. Proto se rodiče neodvážili operaci provádět delší dobu, protože pochopili, že se jedná o velmi velké riziko.

Zdroj: poshepky.com

Operace oddělení sester Tamulyavichute trvala téměř 24 hodiny, následovalo dalších 20 operací obnovy a plastické chirurgie a roky rehabilitace.

Zdroj: poshepky.com

Pouze rok po první operaci mohli rodiče vydechnout úlevou, protože lékaři jim řekli, že životy jejich dětí nejsou ohrožené.

Letos v červenci oslavily dívky své 33. narozeniny. Úspěšně absolvovali vyšší školu a žijí ve Vilniusu.

Zdroj: poshepky.com

„Ačkoli jsme siamská dvojčata, jsme velmi odlišní – každý se svými vlastními zájmy a názory. Během dovolené se stěhujeme do různých pokojů a nikdy jsme nenosili stejné oblečení, “říkají sestry.

PSALI JSME: LÁSKA NEZNÁ ŽÁDNÝ VĚK: JAK TEĎ ŽIJE 52LETÁ ŽENA, KTERÁ SE PROVDALA ZA 25LETÉHO MUŽE A PORODILA MU DVOJČATA

PŘIPOMÍNÁME: ŽENĚ SE NEDAŘILO OTĚHOTNĚT A ROZHODLA SE, ŽE SI VEZME DÍTĚ ZE SIROTČINCE: POTÉ, CO SI ADOPTOVALA ČTYŘI DĚTI, DÍVKA ZJISTILA, ŽE JE TĚHOTNÁ ČTYŘMI DĚTMI

Share