Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Ruský velvyslanec v Bosně a Hercegovině Igor Kalabuchov řekl, že Bosna a Hercegovina má právo se rozhodnout, zda vstoupí do NATO, Moskva si ale vyhrazuje právo reagovat. Uvedl to na bosenském televizním kanálu.
„Pokud se Bosna a Hercegovina rozhodne se stát členem NATO, je to její vnitřní záležitost. Naše reakce je ale jiná záležitost. Na příkladu Ukrajiny jsme ukázali, co očekáváme. Pokud dojde k ohrožení, odpovíme,“ řekl Kalabuchov.
Ruský velvyslanec v Bosně/ Zdroj: nv.ua
Poznamenal, že si nemyslí, že se „v nějaké fantazii, v nějaké realitě, Bosna a Hercegovina stane členem NATO“, protože „v zemi nepanuje shoda a Bosně a Hercegovině nebude za těchto okolností tak snadné se rozhodnout.“
Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: glavcom.ua
Bosenský prezident Željko Komšić odsoudil prohlášení ruského velvyslance, když komentoval možnost vstupu Bosny a Hercegoviny do NATO.
Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
„Prohlášení ruského velvyslance, že bude následovat ruská reakce, s uvedením příkladu Ukrajiny, proti které Rusko vede agresi, je jednoznačné, ale zároveň pro Bosnu a Hercegovinu nepřijatelné,“ uvedl.
PSALI JSME: ZELENSKYJ VAROVAL NATO, ŽE RUSKO MŮŽE ZAÚTOČIT I NA ČLENSKÉ STÁTY ALIANCE: UKRAJINSKÝ PREZIDENT OCENIL I ČR
PŘIPOMÍNÁME: NATO NEPLÁNUJE NAD UKRAJINOU VYHLÁSIT BEZLETOVOU ZÓNU: PUTIN ZCELA PODCENIL SÍLU UKRAJINSKÉ ARMÁDY, ŘEKL STOLTENBERG
Cesta do luxusního Abú Zabí se pro Jakuba Prachaře změnila v nepříjemný incident, který se…
Seriálová „Ulice“ sice divákům servíruje rodinné teplo a sousedské vztahy, ale v zákulisí to zdaleka…
Kdysi tvořili zlatý pár českého showbyznysu. Ona – okouzlující modelka s kariérou na vzestupu. On…
Zvenčí působil dům na okraji Uhříněvsi jako klidné útočiště – nenápadná stavba obklopená zelení, kde…
Herečka Sara Sandeva doslova září štěstím. Vedle Jakuba Prachaře našla nejen životního partnera, ale také…
Legendární herec Oldřich Kaiser má za sebou další bouřlivou noc, která neskončila právě v rukavičkách.…