V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Boj s propuknutím viru opičích neštovic nevyžaduje hromadné očkování, stačí dodržovat hygienická pravidla. Oznámil to Richard Peabody ze Světové zdravotnické organizaci, píše agentura Reuters.
Opičí neštovice/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Propuknutí viru opičích neštovic mimo Afriku si podle něj nevyžaduje masového očkování, protože by dodržování hygienických pravidel a bezpečné sexuální chování pomohly zabránit šíření tohoto viru.
V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Kromě toho je důležité izolovat pacienty. Zástupce WHO poznamenal, že vakcíny proti opičím neštovicím „mohou mít vážné vedlejší účinky“.
V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Pak Richard Peabody dodal, že se virus nešíří příliš snadno a zatím nezpůsobuje závažná onemocnění. Podle něj není jasné, co způsobilo propuknutí viru.
PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA ŘEKL, JAK SE ČLOVĚK MŮŽE NAKAZIT OPIČÍMI NEŠTOVICEMI: EPIDEMIOLOG TAKÉ ODHALIL, JAK JE NEMOC NEBEZPEČNÁ
Monika Bagárová dává stále častěji nahlédnout do svého soukromí a tentokrát udělala výjimku, která fanoušky…
Ornella Koktová si adventní čas užívá po svém. Zatímco většina lidí ladí hlavně výzdobu domova,…
Šesté narozeniny malého Olivera měly být letos plné radosti, dortu a objetí obou rodičů. Místo…
Předvánoční období u Mahuleny Bočanové rozhodně není ve znamení klidu a pohody. Oblíbená herečka se…
Herečka Sara Sandeva se na sociálních sítích postarala o pobavení i nečekanou vlnu solidarity. V…
Že talent i krása se v některých rodinách dědí po generace, to se znovu potvrdilo…