Zničená ukrajinská města/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Ukrajina potřebuje 500 až 600 miliard eur na obnovu infrastruktury zničené ruskou válkou. Uvedl to ve středu místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis s odkazem na server Politico.
Zničená ukrajinská města/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Dombrovskis ve svém projevu v Marrákeši uvedl, že úsilí o rekonstrukci „bude vyžadovat koordinaci ze strany mezinárodního společenství a jsme připraveni tak učinit ze strany Evropské unie“.
Zničená ukrajinská města/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Slíbil, že EU „poskytne velkou a velmi významnou podporu.“
Místopředseda EK uvedl, že koncem tohoto měsíce bude vydán návrh, který „propojí tuto podporu pro rekonstrukci infrastruktury… se strukturálními reformami, které Ukrajina může potřebovat jako kandidátská země na členství v EU“.
Zničená ukrajinská města/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
EU pracuje na vytvoření svěřeneckého fondu solidarity pro Ukrajinu. Je to poprvé, co úředník EU posoudil rozsah rekonstrukce. Toto číslo se ale pravděpodobně zvýší.
Zničená ukrajinská města/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
PSALI JSME: EMBARGO NA ROPU Z RUSKA: EVROPSKÁ KOMISE NAVRHLA VÝJIMKU PRO ČR
PŘIPOMÍNÁME: ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE: ÚSPĚŠNÁ OBNOVA UKRAJINY A REFORMY JSOU CESTOU KE ČLENSTVÍ V EU
Andrea Verešová znovu překvapila své fanoušky — tentokrát nikoliv dokonalým outfitem nebo glamour snímkem, ale…
Eva Decroix si tentokrát mohla dovolit odložit pracovní kostýmek a ukázat se v úplně jiném…
Felix Slováček se ocitl v bodě, kdy mu došla trpělivost. Hudebník a saxofonista, který má…
Helena Vondráčková patří k těm umělcům, u nichž se slovo „důchod“ zatím vyslovuje jen velmi…
Tereza Pergnerová se po delší době znovu objevila ve společnosti a hned bylo jasné, že…
Úspěch, o kterém sní tisíce kuchařů, má Přemek Forejt splněný. Olomoucká restaurace Entrée si krátce…