Categories: Dnes

První vakcína už byla doručena do Česka: 9750 dávek přivezli do nemocnice v Motole

Konečně se to stalo, první vakcína už je v Česku. 26. prosince ráno dostala nemocnice v Motole prvních 9 750 dávek vakcíny proti kovidu. Tuto vakcínu poskytly firmy Pfizer a BioNTech. Očkování má začít zítra 27. prosince.

Česká televize uvedla, že vůz s první vakcínou pro Česko překročil hranici kolem druhé hodiny ranní 26. prosince.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Výrobce zajistil dodávku do Česka ze své továrny z v belgického Puursu. Když auto projíždělo Českem, doprovázela ho vojenská policie.

Nejprve byla vakcína převezena na ruzyňské letiště, poté byla dodána do nemocnice v Motole. Dodávku dostal ředitel nemocnice Miloslav Ludvík spolu se svým týmem.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tyto téměř 10 tísíc dávek budou rozděleny mezi další 3 nemocnice v Praze a 2 v Brně. První vakcínu budou moci získat někteří zdravotníci a senioři.

Mezi prvními se chtěli nechat očkovat také předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Plánuje se, že v lednu začne fungovat centrální rezervační systém. To znamená, že lidé, kteří mají touhu získat vakcínu, budou moci objednat se na očkování.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ AKTUALIZOVALO STATISTIKY, RIZIKOVÝ INDEX PES KLESL Z 81 NA 76 BODŮ

PŘIPOMÍNÁME: FOTOGRAF ZAPLATIL STUDIUM 20 DĚTEM: JAK SE ZMĚNILY POTÉ, CO ŠLY DO ŠKOLY

Jana Dvořák

Recent Posts

Lucie Vondráčková prolomila hradbu mlčení: Pravda o novém muži

Spekulace utichly a Lucie Vondráčková má jasno. Po rozchodu s MMA zápasníkem Zdeňkem Polívkou, který…

6 hodinami ago

Herecký svět v slzách: Jana Brejchová odešla ve věku 86 let, dcera Tereza sdílela dojemnou vzpomínku

Česká kultura přišla o jednu ze svých největších ikon. Ve věku 86 let zemřela po…

6 hodinami ago

„Shrnutí“: Nemocná Markéta Konvičková se rozhodla s dcerou zmizet z Česka

Zpěvačka Markéta Konvičková znovu ukázala, že na velká dobrodružství nepotřebuje dlouhé plánování ani měsíce příprav.…

6 hodinami ago

Krutá pravda o rozchodu Jitky Boho: Langmajer dostal nálepku sraba

Vypadalo to jako romance vystřižená z romantického filmu, jenže pohádka skončila rychleji, než kdokoli čekal.…

6 hodinami ago

Konec pohádky Jitky Boho a Langmajera: Rozchod po pár měsících a návrat k manželce

Ještě nedávno působili jako pár, který našel štěstí navzdory všem překážkám. Teď ale český showbyznys…

18 hodinami ago

Jedna fotka, tisíc spekulací: Eva Burešová odpověděla na gratulace k těhotenství po svém

Herečka a zpěvačka Eva Burešová se znovu stala terčem internetových soudců. Stačil jediný snímek z…

1 dnem ago