Dítě / ilustrační foto / Zdroj: YouTube
Vás domácí mazlíček může nejen zlepšit náladu, mococt udržet zdraví, ale také zlepšit kvalitu spánku.
Kanadští vědci zjistili, že spánek u dětí se výrazně zlepšuje, pokud vedle nich spí jejich domácí mazlíček. Studijní materiály vydalo nakladatelství Sleep Health.
Dítě s pes / Zdroj: ukr.media
Studie, kterou provedli odborníci z Concordia University, analyzovala data z dříve provedené vědecké práce „Zdravé srdce“. Tato studie zkoumala vztah mezi stresem u dětí, kvalitou jejich spánku a přítomností domácích zvířat.
Kočka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube
Během studie byly všechny děti, které se na něm podílely, rozděleny do tří podskupin: ty, které pravidelně spaly s domácími zvířaty, ty, které to dělali zřídka a ty, které nikdy nespali se zvířaty. Všechny změny mozkových vln u dětí během spánku byly zaznamenány pomocí speciálních zařízení.
Dítě / ilustrační foto/Zdroj: YouTube
Po dvou týdnech vědci porovnali výsledky a zjistili, že děti, které pravidelně spaly s domácími mazlíčky, měly kvalitnější a pohodlnější spánek. Podle jednoho z autorů studie Hillary Rowe tyto pozitivní změny se dějí vzhledem k tomu, že malé děti vnímají domácí mazlíčky jako přátelé, které zajišťují klidný a pohodlný odpočinek.
PSALI JSME: DANIELA ŠINKOROVÁ SE ROZHODLA PROMLUVIT O SVÉM MANŽELOVI, KTERÝ BOJOVAL O ŽIVOT: „ZŮSTALA JSEM S NÍM SAMA“
PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA UKÁZALA, JAK ZHASNOUT SVĚTLA A NEVSTÁVAT Z POHOVKY: POMOHL JÍ V TOM JEJÍ MAZLÍČEK
Už čtyři roky uplynuly od chvíle, kdy se Ornella Koktová stala maminkou dcery Lilianne. Při…
Rodina, přátelé a fanoušci se v úterý naposledy rozloučili se zpěvačkou Aničkou Slováčkovou, která zemřela…
Zpěvačka Monika Bagárová si dopřává chvíle klidu a pohody po boku svých nejbližších. Na sociálních…
Oblíbená česká herečka, rozhlasová moderátorka a spisovatelka Sandra Pogodová slaví životní jubileum a přitom srší…
Dvě desetiletí uplynula od chvíle, kdy se Karel Šíp poprvé posadil ke stolu v televizním…
Rok od svatby a už první zpětný pohled. Anna-Marie Kánská Chladová, dcera známé herečky Veroniky…