.
Šéfka resortu financí Alena Schillerová nevylučuje, že by mohla kandidovat na prezidentku. Na druhou stranu to ale nepotvrdila a řekla, že Česko má nyní prezidenta a že ona sama má teď jiné starosti. Informuje o tom web iDNES.cz.
Na internetu a v médiích se v poslední době objevují informace, že Alena Schillerová by mohla kandidovat na hlavu státu.
Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com
V pořadu Nový den na CNN Prima News uvedla, že nyní máme prezidenta a že ještě nějakou dobu bude plnit své povinnosti. Ministryně nyní věnuje svůj čas prosazování rozpočtu, ukončení svého poslaneckého mandátu i volbám. Neodpověděla, zda hodlá kandidovat, ale nevyloučila tuto možnost.
Prezident Miloš Zeman bude svou funkci vykonávat do března 2023. Pravděpodobně už příští rok bude téma prezidentských voleb více diskutované.
Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com
Miloš Zeman řekl, že by rád viděl jako příštího prezidenta současného premiéra Andreje Babiše. Podle sázkových kanceláří je Babiš favoritem voleb v roce 2023.
Zatím ale předseda vlády svou případnou kandidaturu nijak nekomentoval.
Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com
Je známo, že hodlají kandidovat v prezidentských volbách senátor Marek Hilšer a senátor Pavel Fischer, své kandidatury už potvrdili.
Své kandidatury ve volbách nevylučují bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb ani rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.
Petr Pavel / Zdroj: youtube.com
Dalšími možnými kandidáty mohou být také právnička Klára Long Slámová, odborář a předseda ČMKOS Josef Středula, Denisa Rohanová z České asociace povinných či generál Petr Pavel.
Podle bookmakerů by právě generál mohl být hlavním konkurentem současného premiéra ve volbách v roce 2023.
PŘIPOMÍNÁME: NA ZÁBAVU NENÍ NIKDY POZDĚ: 95LETÁ BABIČKA S VNUKEM DOBÝVAJÍ INTERNET ZÁBAVNÝMI FOTOGRAFIEMI
Jana Maláčová se v posledních týdnech téměř vytratila z veřejného prostoru. Po tvrdém volebním neúspěchu…
Zatímco většina hudebních hvězd si své trofeje hýčká, leští a vystavuje na čestném místě v…
Smrt Patrika Hezuckého zasáhla nejen jeho nejbližší kolegy z rádia, ale i přátele, s nimiž…
Po měsících, které pro ni nebyly vůbec snadné, přišel moment, jenž mnohé dojal. Veronika Arichteva…
Po dlouhých letech, kdy patřila k nejviditelnějším tvářím české politiky, si Markéta Pekarová Adamová konečně…
Smrt Patrika Hezuckého zasáhla český mediální svět mnohem silněji, než si kdo dokázal připustit. Emoce,…