Categories: Dnes

„Na globální úrovni“: WHO zařadila indickou variantu koronaviru na seznam zvláště znepokojivých verzí viru

Světová zdravotnická organizace klasifikovala variantu koronaviru B. 1.617, která byla poprvé objevena loni v Indii, jako znepokojivou.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Na tiskové konferenci to oznámila šéfka oddělení WHO pro nové nemoci Maria Van Kerkhoveová. Podle ní existují důkazy, že tato varianta viru je nakažlivější.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Proto ji klasifikujeme jako znepokojivou variantu na globální úrovni. I když je ještě příliš brzy na to říct, že B. 1.617 má vyšší má vyšší odolnost vůči vakcínám. Potřebujeme mnohem více informací o této variantě viru,“ uvedla Maria van Kerkhoveová.

Maria Van Kerkhoveová/ Zdroj: twitter.com

WHO dříve zařadila na seznam zvláště znepokojivých verzí viru britskou, jihoafrickou a brazilskou variantu koronaviru.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: tsn.ua

Světová zdravotnická organizace slibila, že podrobně popíše všechny rozdíly indické varianty koronaviru kmene od ostatních.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Jedním z důvodů prudkého nárůstu nemocnosti v Indii je podle vědců varianta koronaviru, která byla poprvé objevena v říjnu loňského roku.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Hlavní příznaky indické mutace: nevolnost, bolesti břicha, ztráta sluchu, průjem, kašel, projevy na kůži.

PSALI JSME: TEMPO KORONAVIRU ROSTE: ÚROVEŇ NEMOCNOSTI JE NEPŘIJATELNĚ VYSOKÁ, OZNÁMIL ŠÉF SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE

PŘIPOMÍNÁME: „HISTORICKÉ ROZHODNUTÍ“: ŠÉF WHO OZNÁMIL VÝZNAMNÝ OKAMŽIK V BOJI PROTI PANDEMII KORONAVIRU

Jana Dvořák

Recent Posts

Silný moment Honzy Musila: Tatínka po vážných zdravotních potížích odvezl z domova

Honza Musil se fanouškům svěřil s velmi osobní částí svého života. Jeho tatínek má za…

2 hodinami ago

Petr Pavel zmizel na dovolenou a Hrad mlčel: Fotka z restaurace odhalila, kam vyrazil

Petr Pavel si začátkem srpna užívá zasloužené volno. Kancelář prezidenta republiky přitom předem uvedla, že…

2 hodinami ago

Růžičková nevěřila vlastním očím: Deodorant za 300, chipsy za 190. Turecko ji pořádně zaskočilo cenami

Marie Růžičková letos tráví léto ve znamení cestování. Do Turecka se během prázdnin vydala už…

6 hodinami ago

Žilková rozhodla o dědictví a rozdělila majetek mezi děti: Vincent nakonec má smůlu

Veronika Žilková myslí na budoucnost s předstihem. Přestože je stále pracovně aktivní a rozhodně nepůsobí…

16 hodinami ago

Petr Fiala pobavil internet: Expremiér řešil, jestli je delfín, nebo žralok. Schytal posměch

Petr Fiala se znovu postaral o pořádný rozruch na sociálních sítích. Tentokrát přitom nešlo o…

16 hodinami ago

Žádný kostýmek, ale plavky: Eva Decroix si užívá léto a ukázala se v odvážnější podobě

Eva Decroix si dopřává pár dní, kdy může na politiku alespoň na chvíli zapomenout. Místo…

20 hodinami ago