Generální tajemník OSN António Guterres/ Zdroj: YouTube
Generální tajemník OSN António Guterres navštívil Borodjanku u Kyjeva, kterou zničila ruská armáda v prvních dnech totální invaze na Ukrajinu.
V zničené Borodjance/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Informoval o tom Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí na Ukrajině.
V zničené Borodjance/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
„Představuji si svou rodinu v jednom z těchto domů, které jsou nyní zničené a černé. Vidím, jak moje vnoučata v panice prchají. V 21. století nemůže být taková válka přijatelná,“ řekl.
Šéf OSN přijel na Ukrajinu po návštěvě Moskvy. Setkal se tam s Putinem a navrhl zřízení koordinační skupiny, která by se dohodla na zelených koridorech pro civilisty a humanitární pomoc.
V zničené Borodjance/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
António Guterres připomněl, že Rusko a OSN mají rozdílné názory na to, co se děje na Ukrajině.
Generální tajemník OSN António Guterres/ Zdroj: YouTube
PSALI JSME: „BEZ SPRAVEDLNOSTI NEMŮŽE BÝT MÍR“: PŘEDSEDA EVROPSKÉ RADY CHARLES MICHEL NAVŠTÍVIL ZNIČENOU BORODJANKU
PŘIPOMÍNÁME: „NENÍ TO VÁLKA, JE TO BANDITISMUS,“ PROHLÁSIL DUDA POD DOJMEM Z NÁVŠTĚVY V BUČI A BORODJANCE
Ani slavné rodiny nejsou ušetřeny hádek a dlouhého mlčení. Agáta Hanychová, dcera herečky Veroniky Žilkové,…
Legendární bavič Karel Šíp se po dvaceti letech v čele divácky oblíbené talk show Všechnopárty…
Jana Adamcová, bývalá televizní hvězda a moderátorka Sportovních novin, se po delší době rozhodla promluvit…
V pražském Karlíně se opět slavilo. Křest tradičního kalendáře Aleše Cibuly přilákal desítky známých osobností,…
Po letech finančního martyria se Veronika Gajerová konečně nadechla. Po pěti vyčerpávajících letech insolvence soud…
Politická scéna v Česku znovu vře! Po zvolení Tomia Okamury do čela Poslanecké sněmovny se…