Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil použití posilovací dávky vakcín proti koronaviru pro lidi s oslabenou imunitou.
Jedná se o vakcíny od Pfizeru a Moderny. Informovala o tom agentura Reuters.
Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Ve čtvrtek americký regulační orgán povolil přeočkovávání třetí dávkou vakcíny proti koronaviru pro určité kategorie lidí.
„Zvláště pro příjemce transplantací pevných orgánů nebo pro osoby s diagnostikovanou imunodeficiencí,“ uvádí se v prohlášení.
Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Společnost Pfizer už dříve uvedla, že účinnost její vakcíny postupem času klesá. Poznamenala, že vakcína prokázala účinnost 84% z maxima 96% čtyři měsíce po druhé dávce.
Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Firma Moderna také oznámíla možnou potřebu posilovacích dávek, zejména kvůli šíření varianty delta.
PŘIPOMÍNÁME: PŘEOČKOVÁNÍ: NĚMECKO BUDE OČKOVAT PROTI KORONAVIRU TŘETÍ DÁVKOU, ALE NE VŠECHNY
Dlouhá léta tvořili pár, který mnozí považovali za jeden z nejpevnějších v českém kulturním prostředí.…
Zdánlivě nevinný snímek z rodinného života se během několika hodin proměnil v terč kritiky a…
Zdánlivě silná slova o konci s lezením zůstala jen v dokumentu. Klára Kolouchová, průkopnice českého…
Zpěvačka Dara Rolins překvapila své sledující sérií dojemných snímků ze svatby. Na první fotce vypadá…
Marie Růžičková, manželka známého hokejového trenéra Vladimíra Růžičky, se po dvou měsících opět vydala do…
Herec Zdeněk Godla se s fanoušky podělil o radostnou životní novinu. Na svém oficiálním profilu…