Categories: Dnes

Zeman řekl, co bude dělat Prymula v nové funkci: promluvil také o vyznamenání pro Andreje Babiše a hlasování o důvěře vládě

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru zastal svého nového poradce Romana Prymuly a zmínil se o vyznamenání pro Andreje Babiše. Rovněž promluvil o možném hlasování o důvěru vládě a návrh SPD označil vražení kudly do zad celému národu. Píše o tom web blesk.cz.

„Když tady probíhá epidemie, tak je nejméně vhodný způsob, kdy svrhnout vládu,“ zdůraznil prezident a přirovnal situaci k válce. Dodal, že se v takových případech vláda nesvrhává.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Předseda SPD Tomio Okamura uvedl, že by měla vzniknout nadstranická vláda složená s odborníků. Podle něho nynější vláda nemá důvěru.

Zeman tuto možnost ale odmítl a je přesvědčen, že to není správné dělat pře volbami, které jsou prý nejlepším způsobem pro svržení vlády.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Navíce hlava státu si myslí, že není pravděpodobné, že hlasování o důvěře vládě bude úspěšné. Zeman navíc uvedl, že vláda je podle něho schopna a hájil ji před obviněním, že dělá chyby.

Nedávno Zeman vzal k sobě Romana Prymulu na pozici neplaceného poradce a řekl, že je nejlepším epidemiologem v Česku.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prezident mimo jiné prozradil, čím se bude Prymula zabývat. Prvním úkolem pro něho bude vysvětlit Zemanovi, jestli je návrh odborníků aplikovat jen jednu dávku vakcíny vhodný. Experti totiž chtějí očkovat co nejvíce lidí a na druhou dávku počkat.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman také řekl, že ani po skončení epidemie Prymula neodejde a a bude se údajně zabývat jinými tématy. „Protože není žvanil. Nemám rád žvanily,“ vysvětlila hlava státu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec Zeman řekl, že premiér Andrej Babiš je nyní vyznamenáván denně svou práci a vyznamenání od prezidenta může přijít, pokud skončí ve své funkci. Jinak by se to prý bralo jako lichotka.

PSALI JSME: BÝVALÝ KOORDINÁTOR OČKOVÁNÍ ZDENĚK BLAHUTA PROMLUVIL O SPOLUPRÁCI S BABIŠEM: ŘEKL, PROČ BY PODLE NĚJ TENTO ČLOVĚK NEMĚL ŘÍDIT STÁT

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA SVÉ ROZHODNUTÍ OPĚT ZMĚNILA: KAREL HAVLÍČEK OZNÁMIL, ŽE MINISTŘI RUŠÍ DOČASNÉ UZAVŘENÍ JÍDELEN VE FIRMÁCH, POTŘEBNÉ BUDOU ROZESTUPY 2 METRY A PŘEPÁŽKY

Jana Dvořák

Recent Posts

“Jde ti jen o to se zviditelnit”: Proč fanoušci Jaromíra Jágra kritizují jeho partnerku Dominiku

Jaromír Jágr je nejznámějším hokejistou v České republice, a po svém boku měl velké množství…

4 hodinami ago

Muslimská móda: Jak se oblékají první dámy z Východu

V roce 2017 vyšlo první číslo časopisu Vogue Arabia, časopis, který provozuje skutečná saúdská princezna…

7 hodinami ago

Matce se jméno syna líbilo, dokud neuviděla, které emoji se s ním shoduje: Dítě muselo být přejmenováno

Australská žena si myslela, že pro svého novorozeného syna zvolila skvělé jméno a pojmenovala ho…

8 hodinami ago

Nevěsta měla na sobě jedinečné svatební šaty: Dostala se díky tomu do Guinnessovy knihy rekordů

Mladá nevěsta z Kypru přišla na svatbu v šatech s velmi dlouhém závojem. Dostala se…

8 hodinami ago

Petr Arenberger uvedl, že v Česku bylo odhaleno dva případy nákazy brazilskou mutací koronaviru: řekl také, že systém PES už fungovat nebude

Šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že v Česku byla odhalena brazilská mutace koronaviru. Řekl…

9 hodinami ago

Děti se mu smály kvůli jeho vzhledu: ale stačila jen jedna věta lékaře a rozhodl se změnit svůj život a nyní je k nepoznání

Když Stephenovi Campolovi z New Yorku bylo 13 let, už měl problémy s nadváhou. Váhy…

9 hodinami ago