Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Kanadu sevřela bezprecedentní vlna veder. Západ země a zároveň severozápad Spojených států trápí rekordní vedra.
Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Teploty v městečku Lytton v Britské Kolumbii se v neděli vyšplhaly až na 46,6 stupňů a překonaly 84letý rekord, uvedli úředníci.
Voda/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Americké a kanadské orgány varovaly občany před nebezpečnou vlnou veder, která může přetrvávat až do víkendu.
Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Odborníci tvrdí, že změna klimatu způsobí častější výskyt neobvyklého počasí, jako jsou vlny veder. Je ale problematické spojovat jakoukoli konkrétní událost s globálním oteplováním: podobné teplotní výkyvy byly v tomto regionu zaznamenány před desítkami let.
Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Ve městech se objevily speciální chladicí zóny. Některé bary a restaurace – a dokonce i jeden bazén – jsou dočasně uzavřeny, protože uvnitř je příliš teplo.
Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube
Americká národní meteorologická služba označila vlnu veder za „nebezpečnou a historickou“ a uvedla, že bude pokračovat celý tento týden.
PSALI JSME: DO ČESKA PŘIJDOU TROPY A TAKÉ BOUŘKY: METEOROLOGOVÉ SDÍLELI NOVOU PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
PŘIPOMÍNÁME: VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU SE DAJÍ KOMBINOVAT: STUDIE PROKÁZALA ÚČINNOST KOMBINACE VAKCÍN OD FIREM ASTRAZENECA A PFIZER
Josef Dvořák patří k hereckým legendám, které si publikum spojuje především s humorem, laskavostí a…
Andrej Babiš opět rozvířil sociální sítě. Tentokrát nešlo o politické rozhodnutí ani ostrý střet s…
Veronika Žilková znovu potvrdila, že energie a sebevědomí jí rozhodně nechybí. Oblíbená herečka a moderátorka…
Monika Absolonová prožívá náročné období, které se rozhodla už dál neskrývat před veřejností. Zpěvačka, která…
Markéta Pekarová Adamová si po odchodu z vrcholné politiky evidentně užívá život úplně jinak než…
Dara Rolins tentokrát ukázala svou úplně jinou tvář. Místo koncertních světel, luxusních outfitů a sociálních…