Merkelová a Putin/ Zdroj: YouTube
Litevská premiérka Ingrida Šimonytėová ostře kritizovala myšlenku Německa a Francie pozvat prezidenta Kremlu na summit EU.
Napsala o tom na Twitteru. Podle litevské premiérky je iniciativa německé kancléřky Angely Merkelové, kterou podpořil také francouzský prezident Emmanuel Macron, nezodpovědná a může jen ublížit.
Litevská premiérka / Zdroj: YouTube
„Je to past. Chytit se jednou nebo dvakrát do pasti může být nešťastnou náhodou, ale padat do ní pořád je prostě nezodpovědné! Návrh na obnovení summitů EU s účastí Kremlu v době, kdy se Putinův režim stává stále totalitnějším, dokáže Kremlu pouze to, že se násilí toleruje,“ řekla Šimonytėová.
Evropská unie musí navázat přímý dialog s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, aby se pokusila zlepšit vztahy s Moskvou, uvedla podle agentury Reuters německá kancléřka Angela Merkelová.
Merkelová a Putin/ Zdroj: YouTube
„Rozhovory mezi americkým prezidentem a ruským prezidentem nestačí. Velmi to vítám, ale EU musí také vytvořit platformu pro dialog,“ řekla Merkelová.
PSALI JSME: KANCLÉŘKA MERKELOVÁ UŽ JE PLNĚ OČKOVANÁ PROTI KORONAVIRU: DOSTALA DVĚ RŮZNÉ VAKCÍNY
PŘIPOMÍNÁME: „U NÁS NĚCO TAKOVÉHO NEMÁME VE ZVYKU,“ ODPOVĚDĚL PUTIN NA OTÁZKU, ZDA NAŘÍDIL LIKVIDACI NAVALNÉHO
Kateřina Brožová znovu dokázala, že věk je pro ni jen číslo. Herečka, která už desítky…
Herec Ivan Vyskočil oslavil své osmdesáté narozeniny, ale ani při této příležitosti nezůstal jen u…
Nikola Hezucká stále jen těžko hledá cestu zpátky do běžného života po smrti svého manžela…
Modelka Aneta Vignerová a scenárista Petr Kolečko se objevili na výročním charitativním večeru nadačního fondu…
Josef Dvořák patří k hereckým legendám, které si publikum spojuje především s humorem, laskavostí a…
Andrej Babiš opět rozvířil sociální sítě. Tentokrát nešlo o politické rozhodnutí ani ostrý střet s…